چسب پلاستر

چسب پلاستر

پلاستر یک اندود پایه سیمانی است که با افزودن مواد پلیمری، خواص چسبندگی و کارایی آن بهبود یافته است. این اندود به صورت یک لایه یا چند لایه نازک جهت استفاده به عنوان پوشش دیوار و سقف کاربرد دارد. پلاستر را می توان به صورت دستی و یا با استفاده از پمپ پلاستر بر روی سطح اجرا کرد. پلاستر بر روی کلیه سطوح بتنی، بلوک های سیمانی و سفالی، بلوک بتنی هوادار اتوکلاو شده (AAC) و پلاسترهای سیمانی به کار برده می شود.

پلاسترها در دو نوع کلی لایه نازک و لایه ضخیم تولید می شود. لایه ضخیم برای زیرکار و لایه نازک هم برای زیرکار و هم روکار استفاده می شود.

پلاستر لایه ضخیم در دو نوع سبک و سنگین تولید می گردد. بنابراین اگر به دنبال ملاتی برای سطح زیرکار می باشید می توانید یکی از انواع ملات های لایه ضخیم یا لایه نازک را انتخاب نمایید که به میزان ناهمواری سطح زیرکار شما بستگی دارد. ناهمواری بیشتر لایه ضخیم و ناهمواری کمتر نیازمند لایه نازک می باشد. برای سطح نهایی می توانید بسته به داخلی و یا خارجی بودن سطح شما یکی از انواع ملات های لایه نازک را انتخاب نمایید.

✅ شاید تا الان به یکی از تفاوت های مهم پلاستر نمای شرکت برادران اسدی با نماهای دیگر پی برده باشید و آن هم کاهش وزن نمای ساختمان و سرعت اجرای بالا می باشد.

چسب پلاستر

چسب پلاستر

ملات های زیر به ترتیب سطحی نرم تا زبر زا به شما می دهد:

  • پلاستر پایه پلیمری – پلاستر فاین – پلاستر نرمه – پلاستر زبره

پایه پلیمری فاقد سیمان بوده و مناسب ترین پلاستر برای ترمیم سطوح گچی قدیمی و آسیب دیده می باشد. پلاستر فاین جایگزین مناسب گچ می باشد که سطحی نرم همانند گچ به شما ارائه می دهد. نرمه و زبره نیز دارای سطح صاف بوده ولی کاملا صیقلی نمی باشند. هم برای محیط داخلی و هم محیط خارجی مناسب می باشند. توجه داشته باشید زبره می تواند به صورت یک لایه استفاده شود اما قبل اجرا حتما باید درزهای مصالح زیرکار با ملات گرفته و بعد خشک شدن پلاستر اجرا گردد.

✅ از دیگر مزایای انتخاب پلاستر، رنگی بودن آن ها می باشد. شما می توانید از بین حداقل 14 رنگ، رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایید. این پلاسترها نه تنها به صورت یک لایه بلکه به صورت ترکیبی مانند آجر و سنگ اجرا می گردد.

بنابراین در انتخاب پلاستر موارد زیر را در هنگام مشاوره با کارشناسان ما مدنظر قرار دهید:

  1. پلاستر زیرکار یا روکار
  2. ناهمواری سطح
  3. محیط داخلی یا خارجی
  4. نوع کاربرد محیط (مسکونی، اداری، تجاری و…)

جمع شدگی ناشی از خشک شدن

در بلوک های AAC نسبت به سایر مصالح، بر اثر خشک شدن تغییرات ابعادی کمتری ایجاد می شود. کم بودن جمع شدگی ناشی از خشک شدن بلوک AAC به دلیل فرآیند پخت در اتوکلاو در دمای حدود ۱۹۰ درجه و فشار ۱۲ بار به مدت ۱۲ ساعت است که باعث انجام جمع شدگی های کوتاه مدت و بلند مدت بتن می گردد. این مزیت باعث پیوستگی خوب پلاستر و نما با بلوک AAC می شود. در استاندارد ۸۵۹۳، جمع شدگی بلوک AAC برای تمام رده هی مقاومتی و جرم مخصوص ها حداکثر ۰٫۰۲ درصد بیان شده است.

چسب پلاستر

چسب پلاستر